KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072005
nr 1407 2005
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Signerad, daterad 1979, ca 29x20cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 37x31cm
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
måndag 5 juli 2021
kl 18:35:02
Mai-Britt Palmroth
Läs mer om Mai-Britt Palmroth